Accident rutier în municipiu: O femeie a fost rănită
28 iun. 2019, 19:54
Actualizat: 28 iun. 2019, 19:54

acc-trecere
Articol scris de Scris de Pintea Flavia
Un accident rutier, în urma căruia o femeie a fost rănită, s-a petrecut în această după-amiază, în jurul orei 18, în centrul municipiului Zalău.
Un tânăr de 34 de ani, din Zalău, în timp ce conducea un autoturism pe Bulevardul Mihai Viteazul, la intersecția cu strada 22 Decembrie 1989, nu a acordat prioritate de trecere pietonilor aflați în traversarea regulamentară a străzii, pe culoarea verde a semaforului, moment în care a acroşat o femeie, în vârstă de 48 de ani, care se deplasa regulamentar.În urma impactului pietonul a fost rănit.Potrivit reprezentanților Inspectoratului de Poliție Județean Sălaj, polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate toate împrejurările care au dus la producerea acestui eveniment.
Citește și:
- 20:48 - Imagini în premieră din buncărele subterane ale Kievului. De unde a condus Zelenski rezistența Ucrainei
- 19:59 - Vladimir Putin, mesaj dur pentru Ucraina la patru ani de la începerea războiului: „Vor merge până la un punct extrem şi apoi vor regreta”
- 19:03 - Pierderile reale ale armatei ruse, tabu la Moscova. Ce ascunde Kremlinul în spatele codului „Cargo 200”
- 18:29 - Cristi Chivu, susținut de Ronaldo la meciul decisiv din Champions League
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News




_fa0439aeae.webp)





