Advertising
Încep exproprierile pentru realizarea Centurii, tronson II. Proprietarii, aşteptaţi cu documente la primărie
25 apr. 2019, 13:52

centura II R
Articol scris de Scris de Tesinschi Augusta
Primăria municipiului Zalău începe declanşarea procedurilor de expropriere a unor terenuri, pentru realizarea Centurii ocolitoare tronson II. Astfel, proprietarii de imobile extravilane din parcelele Balaszi, Zsakbercz-Palkert, Almakut şi Coasta Bercz sunt aşteptaţi la ''Biroul cadastru'', camera 8, din cadrul Primăriei Zalău cu documentele de proprietate pe care le deţin, în vederea identificării tuturor proprietarilor ce vor fi despăgubiţi pentru imobilele expropriate. ''Prin aceste documentaţii se va stabili şi coridorul de expropriere pentru lucrările de utilitate publică de interes naţional ce se vor realiza şi care vor fi urmate de declanşarea procedurilor de expropriere'', se arată într-o informare a municipalităţii.
Sursa foto: www.tion.ro
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:07 - Secția de Pediatrie a spitalului din Mangalia, ÎNCHISĂ după ce singurul medic și‑a luat concediu prelungit. Părinții revoltați cer găsirea unei soluții
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News














