Tânăr din Zalău, prins cu produse cu efecte psihoactive

canabis
Un tânăr de 22 de ani, din Zalău, care avea un comportament suspect, a fost identificat de polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică, în timp ce efectuau serviciul de patrulare pe strada Aleea Tineretului, din municipiu.
"Cu ocazia controlului corporal au fost găsite asupra lui 16 plicuri cu fragmente vegetale de culoare verde, acestea fiind ridicate în vederea continuării cercetărilor", au precizat reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean Sălaj.În cauză, poliţiştii au întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de efectuare de operațiuni cu produse susceptibile de a avea efecte psihoactive fără a deține autorizaţie, faptă prevăzută de Legea 194/2011 privind combaterea operațiunilor cu produse susceptibile de a avea efecte psihoactive, altele decât cele prevăzute de acte normative în vigoare (art. 16, alin. 1). Dosarul va fi înaintat la D.I.I.C.O.T. Sălaj, pentru competentă soluţionare.
Citește și:
- 19:24 - Wałęsa lansează un avertisment: jocul lui Trump cu Putin ar putea fi extrem de periculos
- 18:16 - Arestare de răsunet în Marea Britanie: Peter Mandelson, vizat într-o anchetă legată de Epstein”
- 17:37 - Alexandra Păcuraru cheamă dobrogenii în fața Catedralei din Constanța. ”Ce se întâmplă azi cu Călin Georgescu este o execuție politică”
- 17:37 - Pagube uriașe provocate de vremea rea: sute de șoferi afectați în Capitală și județul Ilfov
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News


_3160d431a9.webp)




_fa0439aeae.webp)


