Tinere din Sălaj, cercetate pentru furt calificat

furt-bani
Două tinere din Sălaj sunt cercetate de polițiștii maramureșeni pentru furt calificat. Cele două au pătruns într-o locuință din comuna Mireșu Mare, de unde au furat 1.700 de lei. Suma a fost recuperată aproape în totalitate.
Potrivit reprezentanților Inspectoratului de Poliție Județean Maramureș, vineri, 19 aprilie, poliţiştii au fost sesizaţi că în localitatea Tulghieş, comuna Mireşu Mare, s-a comis un furt dintr-o locuinţă. Proprietara le-a declarat oamenilor legii că persoane necunoscute au profitat de faptul că uşa de acces a fost lăsată neasigurată, au intrat într-o cameră şi au sustras 1.700 de lei. În scurt timp, poliţiştii au reușit să identifice pe raza localităţii Mireşu Mare două tinere bănuite de comiterea furtului.Cele două tinere, de 18 şi 22 de ani, ambele domiciliate în judeţul Sălaj, sunt cercetate sub aspectul comiterii infracţiunii de furt calificat. Prejudiciul a fost recuperat aproape în totalitate, potrivit sursei citate.
Citește și:
- 13:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:52 - Rusia, la patru ani de război: Moscova dă vina pe Occident pentru escaladarea conflictului
- 11:24 - ANM a emis avertizări de viscol, polei și vânt puternic până pe 26 februarie
- 10:57 - Scandal uriaș la Primăria București. Consilierii PSD au anunțat că intră în grevă din cauza proiectului cu facturi reduse. Băluță: „Nu vom ceda!”
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News






_8089def344.webp)




