Advertising
A ajuns cu mașina într-un cap de pod
4 nov. 2019, 21:52

masina-cap-de-pod
Articol scris de Scris de Pintea Flavia
Un eveniment rutier a avut loc, în noaptea de sâmbată spre duminică, în localitatea sălăjeană Traniș. Aflat la volanul unui atutoturism, un bărbat de 43 de ani a ajuns cu acesta într-un cap de pod. Totul s-a întâmplat după miezul nopții.
"În data de 03 noiembrie, ora 00,50, poliţiştii din cadrul Secţiei de Poliție Rurală Jibou au identificat în trafic, un bărbat de 43 de ani care a condus un autoturism prin localitatea Traniş şi a intrat cu el într-un capăt de pod", au declarat reprezentanții IPJ Sălaj.În urma testării cu aparatul alcooltest s-a constatat ca acesta avea o îmbibație alcoolică de 0,98 mg/l alcool pur în aerul expirat. Bărbatul a fost condus la Spitalul Orășenesc Jibou, unde i-au fost recoltate două probe de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. Oamenii legii continuă cercetările.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:48 - Ana Maria Păcuraru, premiată la Beijing de Reprezentantul Special al MAE China pentru activitatea sa jurnalistică
- 13:29 - Încep înscrierile la creșă si grădiniță pentru anul școlar 2026-2027
- 13:15 - Premieră! România a trimis 4.000 de oi în Algeria cu avionul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News














