Advertising
Depistat în trafic beat și fără permis
21 oct. 2019, 09:24

alcool
Articol scris de Scris de Pintea Flavia
Un autoturism condus de un tânăr de 26 de ani, din comuna Plopiș, a fost oprit în trafic, pe Drumul Național 1H, în noaptea de sâmbătă spre duminică, 19 spre 20 octombrie, de polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Nușfalău.
Potrivit reprezentanților Poliției Sălaj, la testarea cu alcooltestul s-a evidențiat o alcoolemie de 1,10 mg/l alcool pur în aerul expirat. Mai mult, verificările efectuate de polițiști au stabilit că tânărul nu posedă nici permis de conducere.Oamenii legii au întocmit dosar penal și continuă cercetările pentru conducere fără permis și conducere sub influența băuturilor alcoolice.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:48 - Ana Maria Păcuraru, premiată la Beijing de Reprezentantul Special al MAE China pentru activitatea sa jurnalistică
- 13:29 - Încep înscrierile la creșă si grădiniță pentru anul școlar 2026-2027
- 13:15 - Premieră! România a trimis 4.000 de oi în Algeria cu avionul
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News














