La Surduc: o conductăde gaz, avariată de un șofer

La Surduc: o conductăde gaz, avariată de un șofer
Un șofer a intrat cu autoturismul într-o țeavă de gaz
Secția de pompieri Jibou din cadrul Inspectoratului Județean pentru Situații de Urgență (ISU) ''Porolissum'' Sălaj au intervenit în cursul zilei de marți - 4 februarie, în jurul orei 11, la un accident rutier carea a vut loc în localitatea Surduc. Potrivit primelor informații, un autoturism a lovit o conductă de gaz, iar pompierii au asigurat în zonă măsurile de prevenire a situațiilor de urgență (PSI). ''Sunt scurgeri de gaz, se balizează zona și se asigură măsuri psi, iar o echipa a distribuitorului de gaz este la locul intervenției'', au transmis reprezentanții ISU Sălaj. Din fericire nu au fost înregistrate victime, iar deocamdată se fac cercetări pentru a stabili cauzele care au dus la producerea acestui incident. O astfel de intervenţie a pompierilor a avut loc recent, în cursul lunii ianuarie, când un şofer s-a urcat băut la volan şi a intrat cu maşina într-o ţeavă de gaz de la ieşire din Zalău, spre localitatea Hereclean.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:07 - Secția de Pediatrie a spitalului din Mangalia, ÎNCHISĂ după ce singurul medic și‑a luat concediu prelungit. Părinții revoltați cer găsirea unei soluții
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News














