Advertising
AUR demarează procesul de suspendare al lui Nicușor Dan și procedurile pentru organizarea alegerilor anticipate

George Simion
Scris de Daniel Onescu Publicat: 1 iul. 2026, 14:12
Consiliul Național de Conducere al Alianței pentru Unirea Românilor a decis miercuri, în cadrul ședinței extraordinare organizate la Alexandria (Teleorman), demararea procesului de suspendare al lui Nicușor Dan și începerea procedurilor pentru organizarea alegerilor anticipate.
Citește și
- 22:25Sorin Grindeanu îi pune la zid pe Bolojan, Ciucu și Fritz: „Au făcut doar propagandă timp de un an de zile despre marile reforme”
- 22:07Grindeanu a dat cărțile pe față: ‘Butonul’ echipei Bolojan–USR nu e în țară. Este în zona Bruxellesului
- 21:24Anca Alexandrescu: „Nu există altă variantă de guvernare decât PSD și AUR, o spun și suveraniștii”
- 20:21Sorin Grindeanu, față în față cu Anca Alexandrescu: Am simțit că AUR nu și-a dorit conducerea Senatului - LIVE TEXT
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News


























