Sălăjean, prins fără permis la volanul unui autoturism neînmatriculat

Sălăjean, prins fără permis la volanul unui autoturism neînmatriculat
Polițiștii din cadrul Poliției orașului Șimleu Silvaniei au întocmit, luni, un dosar penal
Polițiștii din cadrul Poliției orașului Șimleu Silvaniei au întocmit, luni, un dosar penal pentru conducerea pe drumurile publice a unui vehicul neînmatriculat de către o persoană, care nu deține permis.
Potrivit IPJ Sălaj, din verificările efectuate de polițiști a reieșit faptul că, la data de 18 septembrie, un tânăr de 20 de ani din localitatea Pusta ar fi condus un autovehicul, pe Drumul Județean 108F, prin Șimleu Silvaniei și a părăsit partea carosabilă, răsturnându-se pe pavilion.
Polițiștii rutieri au constatat că, șoferul nu deținea permis de conducere, pentru nicio categorie de vehicule, iar autoturismul condus fusese radiat din circulație la data de 27 august.
Cercetările continuă sub aspectul comiterii infracțiunilor de conducere fără permis și conducerea unui vehicul neînmatriculat.
Sursa: Realitatea de Salaj
Citește și:
- 17:04 - Ministrul Sănătății anunță controale fără precedent
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:18 - Interdicție pentru copiii sub 15 ani pe rețelele de socializare
- 15:14 - România, tot mai dependentă de gazul extern. Importurile au crescut masiv, pe fondul declinului extracției interne
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News











