Sport· 1 min citire

Argint pentru România la Cupa Mondială de canotaj de la Lucerna

canotaj

canotaj

Scris de Andreea Damian Publicat: 28 iun. 2026, 16:54

Echipajul masculin de 4 rame al României a câştigat, duminică, medalia de argint la Cupa Mondială de la Lucerna.

Ciprian Tudosă, Andrei Vatamaniuc, Leontin Nuţescu şi Cosmin Iulian Pleşescu au urcat pe a doua treaptă a podiumului după o cursă excelentă, încheiată cu timpul de 6:00.78, aducând României o nouă medalie internaţională.

Aurul a fost câştigat de echipajul din Marea Britanie, în timp ce Franţa şi-a adjudecat medalia de bronz.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News

Mai multe știri din Sport