Încep Campionatele Mondiale de natație. România are 8 sportivi

Încep Campionatele Mondiale de natație. România are 8 sportivi
În perioada 2-18 februarie, la Doha, în Qatar, au loc Mondialele de natație
În perioada 2-18 februarie, la Doha, în Qatar, au loc Mondialele de natație. Echipa României pentru această competiție are în componență opt sportivi, care vor concura în probele de înot, sărituri în apă și sărituri în apă de la mare înălțime, însă între ei nu se află și David Popovici.
În probele de înot participă Vlad Stancu (400, 800, 1.500 m liber), Denis Popescu (100, 200 m spate), Andrei Anghel (50 m spate), Robert Badea (200, 400 m mixt) și Patrick Dinu (100 m liber).
La sărituri în apă sunt prezenți Angelica Muscalu (10 m) și Constantin Popovici (10 m), iar în proba de sărituri în apă de la mare înălțime vor participa Constantin Popovici și Cătălin Preda.
Probele de sărituri în apă se desfășoară între 2 și 10 februarie, cele de sărituri în apă de la mare înălțime între 13 și 15 februarie, iar cele de înot în perioada 11-18 februarie.
Citește și:
- 20:54 - Propunere controversată din cercul lui Trump: Iranul respinge ideea înlocuirii cu Italia la Campionatul Mondial
- 16:38 - Jaqueline Cristian, calificare dramatică în turul 3 la Madrid: a salvat 3 mingi de meci într-un meci ce a durat 3 ore
- 13:22 - Tiberiu Donose, pe podium la Europenele de haltere de la Batumi
- 08:21 - David Popovici a obținut medalia de aur în proba de 50 de metri la Campionatul Național
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News













