Advertising
Sălăjeancă, dată în urmărire naţională, prinsă în Baia Mare
8 ian. 2019, 16:21

furt
Articol scris de Scris de Pintea Flavia
O femeie din localitatea sălăjeană Gîlgău Almașului, căutată de autorităţi, după ce fost condamnată la închisoare pentru furt, a fost depistată, la începutul acestei săptămâni, în municipiul Baia Mare.
Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Maramureş, luni, 7 ianuarie, pe raza reşedinţei de judeţ, poliţiştii au identificat o persoană dată în urmărire naţională de Inspectoratul de Poliție al Județului Sălaj. Pe numele acesteia, a fost emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, pentru săvârșirea infracțiunii de furt. Este vorba despre o femeie din localitatea Gîlgău Almașului, judeţul Sălaj.Femeia a fost depusă la Penitenciarul Gherla, secţia femei, unde îşi va ispăşi pedeapsa pentru faptele săvârşite.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:11 - Noua lege a salarizării: cât vor câștiga profesorii, medicii, polițiștii, militarii și magistrații. Lista completă cu grilele propuse
- 08:02 - Atac armat lângă Casa Albă: suspectul a fost ucis, după ce a tras asupra agenților Secret Service
- 16:53 - Ultramaratonistul Adrian Șovea, lovit de o mașină în timpul cursei caritabile de 2.800 km
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News














