Advertising
GEORGE SIMION DĂ DE PĂMÂNT CU ALEȘII CARE SE LĂFĂIE ÎN LUX PE BANI PUBLICI: ”PUTEȚI SĂ ECONOMISIȚI ȘI DIN SUME FORFETARE”

GEORGE SIMION DĂ DE PĂMÂNT CU ALEȘII CARE SE LĂFĂIE ÎN LUX PE BANI PUBLICI: ”PUTEȚI SĂ ECONOMISIȚI ȘI DIN SUME FORFETARE”
Scris de Realitatea de Salaj Publicat: 1 iul. 2025, 12:09
Scandal în Parlament la votul pentru tăierea banilor pentru chiriile parlamentarilor. George Simion, liderul AUR, a tras atenția asupra sumelor uriașe cheltuite de statul român cu locuințele unor oficiali printre care și ambasadorul român în Statele Unite, Andrei Muraru. Pentru luxul în care traiește Muraru în America, România dă aproximativ 1 milion de dolari pe an. Liderul suveranist le-a transmis colegilor din Parlament că, pe lângă tăierea banilor pentru chirii, aleșii ar putea să taie și din celelalte beneficii semnificative pe care le au parlamentarii.
Citește și
- 20:08G7 încearcă să-l convingă pe Trump să sprijine decisiv Ucraina. Zelenski: „Putin nu vrea negocieri”
- 19:53Ana Maria Păcuraru: Apropiatul lui Putin îi cere scuze lui Zelenski
- 19:47Ora 20:00 - Premierul desemnat Adrian Veștea, în direct la Realitatea Plus
- 18:17Nicușor Dan i-a chemat la Palatul Cotroceni pe Adrian Veștea și Sorin Grindeanu. Discuții cruciale după complotul Bolojan-Fritz-UDMR - SURSE
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News


























