Amenzi de peste 55.000 de lei

Amenzi de peste 55.000 de lei
Sancțiunile au fost aplicate de polițiștii din Sînmihaiu Almaşului, Jibou, Ileanda şi Hida
În perioada 9-10 mai 2020, poliţiştii din cadrul Secţiilor de Poliţie Sînmihaiu Almaşului, Jibou, Ileanda şi Hida au continuat activităţile pentru siguranţa cetăţenilor, pentru identificarea persoanelor care nu respectă prevederile Ordonanţelor Militare, dar şi pentru a combate ilegalităţile de orice fel.
"Pentru neregulile constatate au fost aplicate 100 de sancţiuni contravenţionale, din care 43 la Legea 61/1991, 53 la regimul circulaţiei rutiere, o sancţiune la Legea 171/2010, iar diferenţa la alte acte normative. Valoarea totală a sancţiunilor se ridică la suma de 55.275 lei", au transmis reprezentanții Poliției Sălaj.
De asemenea, pe parcursul celor două zile, poliţiştii au mai constatat cinci infracţiuni, din care o infracţiune a fost la regimul circulaţiei rutiere şi patru de natură judiciară.
Totodată, au fost reţinute cinci permise de conducere, au fost retrase două certificate de înmatriculare, fiind confiscată şi cantitatea de trei metri cubi masă lemnoasă.
La activităţi au participat şi poliţişti din cadrul Serviciului pentru Acţiuni Speciale, dar şi jandarmi.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










