CĂLIN GEORGESCU, TRIMIS ÎN JUDECATĂ ÎNTR-UN NOU DOSAR! ACUZAȚII ȘOCANTE: COMPLICITATE LA INSTIGARE LA LA RĂSTURNAREA ORDINII CONSTITUȚIONALE - SURSE

CĂLIN GEORGESCU, TRIMIS ÎN JUDECATĂ ÎNTR-UN NOU DOSAR! ACUZAȚII ȘOCANTE: COMPLICITATE LA INSTIGARE LA LA RĂSTURNAREA ORDINII CONSTITUȚIONALE - SURSE
Călin Georgescu va fi trimis în judecată într-un nou dosar, potrivit surselor Realitatea PLUS
Călin Georgescu va fi trimis în judecată într-un nou dosar, potrivit surselor Realitatea PLUS. Acesta este acuzat de complicitatea la instigare la răsturnarea ordinii constituționale.
Din informațiile Realitatea PLUS, rechizitoriul este gata și va fi trimis în judecată al Curtea de Apel București. Încă nu este o informare oficială din partea Parchetului General, sunt detalii obținute pe surse.
Acuzația este extrem de controversată, și asta deoarece Georgescu este acuzat că a fost complice la instigarea la răsturnarea ordinii constituționale.
Coincidență sau nu, informație legată de Călin Georgescu vine chiar în ziua în care, la Parchetul General,va avea loc o conferință de presă care are ca temă acțiuni împotriva războiului hibrid.
Reamintim și declarația recentă făcute de președintele Nicușor Dan, prin care își arăta nemulțumirea față de activitatea procurorului general, dar și față de activitatea celui care conduce Direcția Națională Anticorupție.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:37 - Mobilizare uriașă în Europa: 18.000 de soldați NATO și Ucraina au început cel mai mare exercițiu militar de anul acesta din Suedia
- 15:35 - Cancelarul Merz atacă dur SUA: „Umilite de Iran și fără strategie în război”
- 15:33 - Anca Alexandrescu, atac dur la adresa Guvernului Bolojan: „Este un mic dictator. Trebuie să plece cu tot cu gașca lui"
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News












