Circula beat, fără permis şi cu un moped neînmatriculat

moped
Un tânăr de 32 de ani, din comuna sălăjeană Ip, s-a ales cu dosar penal după ce a fost surprins în trafic conducând un moped fără a avea permis de conducere. Mai mult, bărbatul consumase băuturi alcoolice.
Potrivit informaţiilor primite de la reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean Sălaj, luni, 6 august, în jurul orei 20.00, poliţiştii şimleuani au depistat în trafic un bărbat de 32 de ani, din comuna Ip, în timp ce conducea un moped, fără a poseda permis de conducere. La testarea cu alcooltestul s-a evidenţiat o alcoolemie de 1,19 mg/l alcool pur în aerul expirat.Totodată, verificările efectuate de poliţişti au stabilit că mopedul nu era nici înregistrat/înmatriculat.Oamenii legii au întocmit dosar penal şi continuă cercetările pentru conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe, conducerea unui vehicul fără permis de conducere şi punerea în circulaţie sau conducerea unui vehicul neînmatriculat.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News











