Actualitate· 1 min citire

Concert caritabil de colinde, ”Împreună pentru Centrul NoRo”! Când va avea loc și unde

7 dec. 2022, 10:14
Actualizat: 7 dec. 2022, 10:14
Concert caritabil de colinde, ”Împreună pentru Centrul NoRo”! Când va avea loc și unde

Concert caritabil de colinde, ”Împreună pentru Centrul NoRo”! Când va avea loc și unde

Articol scris de Muresan Rodica

Un concert caritabil de colinde, ”Împreună pentru Centrul NoRo”, va avea loc astăzi, de la ora

Un concert caritabil de colinde, ”Împreună pentru Centrul NoRo”, va avea loc astăzi, de la ora 17.00, în Sala Transilvania, din Clădirea Transilvania, din Zalău. Renumiți artiști locali și grupuri de colindători vor urca pe scenă pentru a aduce o speranță Centrului Noro.

Potrivit municipalității zălăuane, pe scena Sălii Transilvania vor urca Grupul de Colindători de la Centrul NoRo, Grupul de Colindători ”Tradiții” de la Liceul de Artă ”Ioan Sima” Zalău și Grupul de Colindători  ”Zestrea” de la Casa Municipală de Cultură Zalău și artiștii locali Vasile Coca, Rodica Pop Seling, Andreea Vălean Indrican, Claudiu Costinaș și Aura Moga Popovici.

De asemenea la acest eveniment va fi prezent și un grup de colindători de la Centrul Școlar pentru Educație Inclusivă ”Speranța” Zalău.

În cadrul evenimentului se va desfășura și o expoziție cu vânzare cu obiecte de Crăciun  realizate de copii centrului.

Intrarea este liberă.


Sursa: Realitatea de Salaj

Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate