Advertising
Petrișor Peiu (AUR): "Susținem guvernul lui Nicușor Dan dacă dăm premierul"
Scris deStoica Marian
Publicat9 iul. 2026, 07:53
Sursărealitatea.net
„AUR susține noul Guvern doar dacă dă premierul”, a anunțat Petrișor Peiu. În exclusivitate la REALITATEA PLUS, liderul senatorilor AUR a spus că formațiunea politică din care face parte va merge la consultările de la Cotroceni, dacă Nicușor Dan decide să îi cheme pentru formarea noului Executiv. Totodată, Petrișor Peiu a dezvăluit că AUR va accepta o coaliție cu partidele care acceptă programul AUR de guvernare.
Citește și
- 15:01Cristian Vântu (senator AUR): „Solicit Guvernului interimar să renunțe la amenințarea și șantajarea personalului medical care a decis să protesteze prin grevă și să retragă imediat proiectul Legii salarizării în forma actuală”
- 14:53Aviz favorabil pentru programul SAFE în comisia de buget
- 14:42Oana Țoiu, avertisment pentru Rusia: „România nu acceptă asta”
- 13:56George Simion (președinte AUR): „E nevoie de stabilitate, e nevoie de predictibilitate, e nevoie de un guvern cu puteri depline cât mai curând”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News


























