Bărbat din Surduc găsit mort, iar altul inconștient, într-un imobil din Tiha!

Bărbat din Surduc găsit mort, iar altul inconștient, într-un imobil din Tiha!
Persoana decedată a fost identificată ca fiind un bărbat de 44 de ani din comuna Surduc
Polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Sălaj au fost sesizați, vineri, printr-un apel 112, că în incinta unui imobil din localitatea Tihău, se află o persoană decedată și una în stare de inconștiență.
La fața locului s-au deplasat polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Jibou împreună cu un criminalist din cadrul Poliției Orașului Jibou, precum și un echipaj S.M.U.R.D., care a constatat decesul persoanei în cauză.
Persoana decedată a fost identificată ca fiind un bărbat de 44 de ani din comuna Surduc, iar cealaltă persoană găsită în imobil în stare de inconștiență, a fost identificata ca fiind un bărbat de 35 de ani, din aceeași comună.
Bărbatul de 35 de ani a fost transportat la o unitate spitalicească în vederea acordării de îngrijiri medicale, iar corpul neînsuflețit al bărbatului de 44 de ani a fost transportat la Serviciul Județean de Medicină Legală Sălaj, în vederea efectuării autopsiei și pentru stabilirea cu exactitate a cauzei decesului.
Polițiștii sălăjeni continuă cercetările în cauză sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Jibou.
Sursa: Realitatea de Salaj
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:00 - Noaptea Muzeelor 2026 - ce muzee poți vizita gratuit în București și în țară
- 18:17 - Pensiile din iunie vor veni cu întârzire din cauza sărbătorilor legale
- 17:46 - La 102 ani merge la serviciu, învață olărit și scrie poezii. Povestea bărbatului pe care internetul l-a numit „cel mai fericit om din lume”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News














