GEORGE SIMION SUNĂ CHEMAREA SUVERANIȘTILOR: „LA ȚEBEA, PENTRU AVRAM IANCU ȘI-N PARLAMENT, PENTRU MOȚIUNE”

GEORGE SIMION SUNĂ CHEMAREA SUVERANIȘTILOR: „LA ȚEBEA, PENTRU AVRAM IANCU ȘI-N PARLAMENT, PENTRU MOȚIUNE”
Liderul partidului Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) sună chemarea pentru suveraniștii de pretudindeni, pentru mobilizare la comemorarea lui Avram Iancu, dar și la Parlament, pentru susținerea moțiunii împotriva Guvernului Bolojan.
Liderul partidului Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) sună chemarea pentru suveraniștii de pretudindeni, pentru mobilizare la comemorarea lui Avram Iancu, dar și la Parlament, pentru susținerea moțiunii împotriva Guvernului Bolojan.
George Simion: ”Moțiunile vor fi votate duminică, nu luni când era normal. Sistemul face iar o nefăcută de frica românilor”
Președintele AUR, George Simion, a anunțat că cele patru moțiuni de cenzură depuse de partidul său împotriva măsurilor adoptate de Guvernul Bolojan vor fi votate duminică, ”nu luni când era normal”.
”Regimul “democratic” face iar o nefăcută de frica românilor: moțiunile de cenzură vor fi votate duminică, nu luni când era normal (și când sunt protestele profesorilor)”, a scris George Simion, într-o postare pe pagina sa de Facebok.
Sursa: Realitatea din AUR
Citește și:
- 16:38 - Sorin Grindeanu explodează după atacurile din coaliție: „Asistăm la o mascaradă! Se poate și fără voi. Toți plecați acasă”
- 16:07 - Miza întrunirii Consiliului Nord-Atlantic de azi pentru țara noastră. Ana Maria Păcuraru: „România devine stat de primă linie”
- 15:59 - CSM acuză un „atac fără precedent” asupra justiției: peste 3.500 de judecători denunță presiuni politice
- 15:25 - Răsturnare de situație la Sofia! Bulgaria nu mai donează arme Ucrainei, dar este gata să le vândă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News












